top of page

Právničky LIVE! se věnovaly advokacii, notariátu i práci firemních právniček

Proč studovat práva? Která právnická profese je ideální pro absolventky a absolventy práv a která jde nejlépe skloubit s mateřstvím? I na to se zaměřila živě vysílaná debata Právničky LIVE!, která se uskutečnila ve středu 17. dubna od 10:30. Debatu můžete sledovat zdarma na odkazu ZDE.


živě vysílaná debata Právničky LIVE!

Jaká témata aktuálně řeší Česká advokátní komora, Notářská komora ČR a Unie podnikových právníků? Která právnická profese je ideální pro absolventky a absolventy práv a která jde nejlépe skloubit s mateřstvím? To probraly v prvním bloku debaty Právničky LIVE! přední zástupkyně těchto profesních komor a sdružení. Pozvání přijaly místopředsedkyně České advokátní komory Monika Novotná, viceprezidentka Unie podnikových právníků ČR Klára Novotná a notářka v Hradci Králové Helena Divišová.


Sledujte debatu zdarma na odkazu ZDE.

Proč studovat práva? A je advokacie vhodná “pro holky”? Nejen to bylo tématem druhé debaty, ve které vystoupily advokátky Martina Parusová Zímová z Accace, Petra Kinclová z PwC Legal a Markéta Hanzlíková z Peterka & Partners. Společně s moderátorem Jaroslavem Kramerem se také podívali na to, zda jsou rozdíly ve fungování “velké” a “malé” advokacie.


O tom, že je advokacie stále “in” debatovaly v posledním bloku úspěšné partnerky největších advokátních kanceláří na českém trhu - Zuzana Smítková z Chrenek Toman Kotrba, Lucie Kalašová z bpv Braun Partners a HR manažerka Jitka Drážková z Rowan Legal. Nevyhly se ani debatě o trendu specializace v rámci advokacie a tomu, jaké výhody a možné nevýhody může přinášet.


Pokud nechcete zmeškat novinky projektu #PRVNÍCH100LET, přihlaste se k odběru našeho newsletteru na domovské stránce webu.

Comments


bottom of page