top of page

Máme chuť růst a pomáhat ostatním, říkají Adéla Krbcová a Jana Vábek Marková

V rámci první debaty Právničky LIVE! na portálu Info.cz usedly za mikrofon partnerka a ředitelka pražské kanceláře Peterka & Partners Adéla Krbcová a laureátka ocenění Flama 2021 a advokátní koncipientka Jana Vábek Marková. Obě dámy spojují podobné profesní cesty. Obě se k vedoucím pozicím dostaly z řadových míst. Obě se musely svým způsobem vyrovnat s profesním přerodem. A obě se musely naučit manažerským dovednostem a řízení týmu.

Adéla Krbcová i Jana Vábek Marková jsou inspirativní ženy ze světa práva. Co vnímají za klíčové vlastnosti, které by měli právě inspirativní osobnosti mít? Měly by to být osobnosti, ke kterým se nebojíte zajít pro radu a které jsou připravené vám nabídnout pomocnou ruku,” odpovídá na otázku Adéla Krbcová. Jana Vábek Marková doplňuje, že je potřeba mít stále chuť růst. Obě právničky chuť růst mají. Pracovat začaly již při škole a dokázaly se díky ambicím a dovednostem posouvat dále. A to až na vedoucí pozice.


Adéla Krbcová svůj profesní život zasvětila advokátní kanceláři Peterka & Partners, kde se stále cítí spokojeně. K pozici partnerky a ředitelky pražské kanceláře se propracovala postupně. Šlo to od koncipientky, přes juniorní a posléze seniorní advokátku, kdy jsem vedla svůj tým. A posléze jsem začala být zapojována do vedení jako poradní hlas,” vysvětluje advokátka.


Jana Vábek Marková pracovala dříve v neziskové sféře. V roce 2018 nastoupila ještě při škole na studentskou pozici do organizace dTest. O dva roky později se již stala vedoucí spotřebitelské právní poradny. Poměrně čerstvě změnila své směřování a profiluje se nyní v advokacii jako koncipientka. Profesní změnu potřebovala právě díky své zvídavosti stále se učit nové věci a dovednosti.


Ve své předchozí práci si na své profesní cestě zakusila velkou výzvu. A to přerod z řadového zaměstnance na vedoucí manažerskou funkci. Nejtěžší pro mne bylo zachovat si balanc mezi vymezením se vůči kolegům a zachováním přátelských vztahů,” vysvětluje Jana Vábek Marková.


To, v čem se také obě ženy shodují, je návod pro každého, kdo se ocitne ve vedoucí funkci. Musíte si věřit a současně se nesmíte bát zeptat se a přiznat chybu,” říká Adéla Krbcová. Jana Vábek Marková ji doplňuje a celý návod pro vedoucí shrnuje jednou větou: Nenechejte si pozici přerůst přes hlavu.”


Jak sestavit funkční tým? Která témata přináší současná generace koncipientů? A jakou podporu jim v práci poskytnout? I na to odpovídají Adéla Krbcová a Jana Vábek Marková v rozhovoru, který můžete sledovat na odkazu zde.Comments


bottom of page