top of page

Lídr by měl umět naslouchat a stát nohama na zemi, říká Monika Ladmanová

Do Evropské komise ji přivedla touha věnovat se profesně podpoře demokracie a obhajobě lidských práv. Nejde o jednoduchou dráhu, její poslední velkou význou bylo úspěšně se vypořádat s českým předsednictvím Radě EU. “Odolnost si buduju zejména plánováním a uvědomováním si, co je před námi a jak je potřeba se s tím vypořádat,” říká vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Monika Ladmanová v novém seriálu s ambasadorkami projektu #PRVNÍCH100LET.


Proč jste se rozhodla pro kariéru v rámci vašeho oboru?


Rozhodla jsem se ve své kariéře věnovat podpoře demokracie a obhajobě lidských práv, což mě přivedlo do Evropské komise. Evropský projekt je postavený na těchto hodnotách.


Co vás motivovalo k tomu, abyste se ujala vedoucí role?


Odpovědnost – při působení v Bruselu jsem získala velmi rozsáhlé know-how, které mohu ve své stávající vedoucí roli uplatnit.Jak zajistit, aby měl můj vliv pozitivní dopad - tedy abych se ostatním neodcizila nebo je nerozdělovala?


Nasloucháním. A také tím, že stojím nohama na zemi.


Zažila jste někdy imposter syndrom, tedy jev, při kterém jednotlivec pochybuje o svých dovednostech, talentu nebo úspěších navzdory jasným důkazům o opaku? A jak se vám podařilo se s ním vypořádat?


V začátcích pracovní dráhy jsem tyto pochybnosti měla, ale postupným získáváním zkušeností a ověřováním si vlastních schopností jsem se jich zbavila.


Jakou výzvu jste musela v nedávné době překonat?


S kolegy a kolegyněmi jsme se úspěšně vypořádali s českým předsednicvím Radě EU, což je hodně náročný úkol.Jak se vám daří si v průběhu kariéry budovat sebevědomí a/nebo odolnost?


Odolnost zejména plánováním a uvědomováním si, co je před námi a jak je potřeba se s tím vypořádat.


Je podle vás důležité mít v průběhu kariéry mentora/mentorku? A máte sama takovou zkušenost – ať už z pozice mentorky nebo mentee?


Mentoring považuji za velmi důležitou součást práce. Ať už v pozici mentorky nebo mentorované.


Jakou radu byste dala nastupující generaci žen, které chtějí uspět ve vašem oboru?


Zajímat se o dění v Evropě a ve světě a přihlásit se do kurzu připravujícího na testy pro vstup do evropských institucí na www.cesidoeu.cz!


Comments


bottom of page