top of page

FOTOGALERIE: PRÁVNIČKY LIVE! #5

Další živě vysílaná debata Právničky LIVE! v rámci projektu #PRVNÍCH100LET se zaměřila mimo jiné na to, jak si najít srdcový obor práva nebo jak více otevřít dveře nejvyšších pater advokacie pro ženy. Pozvání do debat s moderátorem Jaroslavem Kramerem, které si můžete pustit na odkazu ZDE přijalo sedm elitních advokátek i firemních právniček.


V prvním panelu vystoupila Jana Sedláková, partnerka advokátní kanceláře Sedlakova Legal, která se ve své praxi zaměřuje na oblasti IT a softwarové právo, korporátní právo, due diligence a investice. Dalším hostem byla Janka Brezániová, partnerka v advokátní kanceláři Taylor Wessing. Janka je vedoucí pracovněprávního oddělení kanceláře a ve své praxi se zaměřuje především na oblast zaměstnávání, důchodů a mobility. Tématem jejich debaty je například to, co Janu s Jankou přivedlo k jejich oblastem práva, i to, jak náročné je udržovat se v obraze s neustálými změnami.


Tématem druhého panelu bylo mimo jiné i to, jaká je nastupující generace expertek a expertů působících v oblasti nemovitostního nebo rodinného práva. A rovněž to, co znamená „lidská advokacie“. Vystupuje v něm Aneta Disman z pražské kanceláře Clifford Chance. Ve své praxi se zaměřuje na investice, divestice a správu aktiv v oblasti nemovitostí a stavebnictví. Debaty se zúčastnila také Paulína Macháčová, advokátka z Aegis Law. Paulína se zaměřuje zejména na fúze a akvizice, nemovitostní právo a soudní spory. A připojila se také vedoucí advokátka Veronika Bočanová z Havel & Partners, která se specializuje na oblast rodinného a pracovního práva.


Do poslední debaty přijaly pozvání tři úspěšné firemní expertky: Eva Pallová, která již 13 let pracuje v D.A.S. právní ochrana, Petra Bernklau z Komerční banky a Martina Absolonová z Vodafone. Diskutovaly mimo jiné o tom, kde dnes vidí nenahraditelnou roli firemních právníků, a také o tom, jak se právničkám daří kombinovat náročné pracovní tempo s prostorem pro vlastní aktivity.


Záznam streamu s jednotlivými příspěvky je dostupný také na YouTube kanále projektu #PRVNÍCH100LET, kde také najdete videa ze všech dosavadních debat.Comments


bottom of page