top of page

FOTOGALERIE: PRÁVNIČKY LIVE! #3

Mají úspěšné právničky návod na to, jak skloubit úspěšnou kariéru v advokacii a starost o rodinu? A jak moc se proměňuje práce firemních expertů? I to byla témata první živě vysílané debaty Právničky LIVE! v roce 2024. Pozvání přijaly elitní advokátky i topmanažerky. Záznam streamu můžete shlédnout zde.


V prvním panelu vystoupila Barbora Dubanská, vedoucí partnerka advokátní kanceláře dubanska & co, která se zabývá oblastmi digitálního zdravotnictví a farmaceutického práva a regulatoriky. 

Dalším hostem byla Sylvie Sobolová, partnerka advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík. Sylvie se specializuje zejména na veřejné zakázky a podpory, právo hospodářské soutěže, vybrané aspekty práva duševního vlastnictví a soudní spory a rozhodčí řízení.


Posledním hostem prvního panelu byla Irena Valíčková, řídící partnerka advokátní kanceláře Valíček & Valíčková, specializující se na pracovní právo, HR poradenství a školení zákoníku práce. Advokátky společně probraly například to, jak mohou advokáti pomáhat pro bono a kde mají jejich dobročinné aktivity největší dopad v rámci společnosti. Tématem bylo i to, jak je náročné založit a vést vlastní advokátní kancelář.


V rámci druhého bloku debaty tři advokátky mimo jiné debatovaly, jak skloubit rodinu a advokacii nebo to, jakou má pro ženy kariéra v právu výhody a nevýhody. Pozvání přijala Lenka Losenická, která je vedoucí advokátkou v oddělení fúzí a akvizic obchodních společností v Deloitte Legal. 

Dále v rámci debaty vystoupila Helena Hangler ze Schönherr, která se zaměřuje na pracovní právo. Do panelu se přidala také Karolína Steinerová, která se specializuje na vymáhání práv duševního vlastnictví před civilními soudy (IP litigaci) v advokátní kanceláři Havel & Partners.


Živé vysílání uzavřela debata dvou elitních firemních právniček – Vladimíry Chlandové, ředitelky právního oddělení T-Mobile a Lenky Slavíkové, manažerky v útvaru právních služeb společnosti ČEZ. Společně probraly, jak moc se proměňuje práce firemních expertů a zaměřily se i na současné trendy, které dopadají na práci, jako jsou inovace, digitalizace a umělá inteligence.


Záznam streamu s jednotlivými příspěvky je dostupný také na YouTube kanále projektu #PRVNÍCH100LET, kde také najdete videa ze všech dosavadních debat.
Comments


bottom of page