top of page

FOTOGALERIE: PRÁVNIČKY LIVE! #2

Ve studiu INFO.CZ proběhla další živě vysílaná debata Právničky LIVE! v rámci projektu #PRVNÍCH100LET. Tématem pro expertky napříč obory byla například umělá inteligence nebo to, jak pomoci ženám prosadit se v nejvyšších patrech advokacie i byznysu.


Pozvání do debaty s moderátorem Jaroslavem Kramerem v rámci předvánočního streamu přijaly elitní advokátky i topmanažerky. V prvním panelu vystoupila Barbora Vlachová z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný – vedoucí právního týmu, který se zabývá především kyberbezpečností, digitální transformací a právem IT.

Dalším hostem byla Marianna Galusová, local partner pražské kanceláře White & Case, kde působí v rámci skupiny právníků se zaměřením na fúze a akvizice a nemovitostní právo. Společně se věnovaly například výzvám spojeným s legislativou a s proměnou advokacie jako takové, například otázce užití umělé inteligence v právu nebo tomu, zda mají advokátní kanceláře aktivně propagovat diverzitu a inkluzi.

Hostem druhého panelu byla Jitka Chizzola, která patří téměř 30 let mezi nejúspěšnější topmanažerky u nás. Od roku 1994 je generální ředitelkou české pobočky pojišťovny DAS. Věnovala se například propojení práva a umělé inteligence nebo tomu, zda mají „právníci z korporátů“ stejně blízko k lidským příběhům jako ostatní právnické profese.

Živé vysílání uzavřela debata, do které dorazila Eva Novotná z advokátní kanceláře Sokol, Novák, Trojan, Doleček a partneři, která se specializuje na trestní právo a Martina Waliczková, expertka na M&A z advokátní kanceláře Bird & Bird. Společně probraly nejen působení advokátek ve specializovaných oborech jako trestní právo, ale také „návod“, jak pomoci introvertkám prosadit se ve světě advokacie, který přeje spíše extrovertům.

Záznam streamu s jednotlivými příspěvky je dostupný také na YouTube kanále projektu #PRVNÍCH100LET, kde také najdete videa ze všech dosavadních debat.
Comments


bottom of page