top of page

Živě vysílaná debata Právničky LIVE! s elitními advokátkami i topmanažerkami

První letošní živě vysílaná debata Právničky LIVE! se uskutečnila ve středu 17. ledna od 10:30 do 12:00 na INFO.CZ. Další z pravidelných živých streamů projektu #PRVNÍCH100LET se zaměřil na různorodá témata napříč právnickou profesí. Záznam streamu můžete shlédnout zde.Pozvání do debat s moderátorem Jaroslavem Kramerem v rámci prvního letošnímu streamu přijaly elitní advokátky i topmanažerky. V prvním panelu vystoupila vedoucí partnerka Barbora Dubanská z advokátní kanceláře dubanska & co, která se zabývá oblastmi digitálního zdravotnictví a farmaceutického práva a regulatoriky. Dalším hostem byla Sylvie Sobolová, partnerka advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, specializující se zejména na veřejné zakázky a podpory, právo hospodářské soutěže, vybrané aspekty práva duševního vlastnictví a soudní spory a rozhodčí řízení. Posledním hostem prvního panelu byla Irena Valíčková, řídící partnerka advokátní kanceláře Valíček & Valíčková, specializující se na pracovní právo, HR poradenství a školení zákoníku práce. Věnovali se například otázkám jak mohou advokáti pro bono pomáhat a kde mají největší impact v rámci společnosti. Nebo jak je náročné založit advokátní kancelář, pokud nemáte žádného klienta.


Hostem druhého panelu byla Lenka Losenická, která je vedoucí advokátkou v oddělení fúzí a akvizic obchodních společností v Deloitte Legal. Dále Helena Hangler, působící jako advokátka v pražské kanceláři Schönherr, kde se zaměřuje na pracovní právo. Do panelu se přidala také Karolína Steinerová, která se specializuje na vymáhání práv duševního vlastnictví před civilními soudy (IP litigaci) v advokátní kanceláři Havel & Partners. Společně se s panem Kramerem věnovali třeba otázce jak skloubit rodinu a advokacii, nebo jaké mají ženy v právu výhody a nevýhody.


Živé vysílání uzavřela debata, do které dorazila Vladimíra Chlandová, ředitelka právního oddělení T-Mobile a Lenka Slavíková, manažerka v útvaru právních služeb společnosti ČEZ. Společně probraly jaká je práce podnikového právníka či současné trendy, které dopadají na práci: inovace, digitalizace, umělá inteligence.Pokud nechcete zmeškat novinky projektu #PRVNÍCH100LET, přihlaste se k odběru našeho newsletteru na domovské stránce webu.

Comentários


bottom of page